Namol opilá řidička srazila autem chodce. V jízdě pokračovala dál, nakonec ji vypátral pes

Domácí Domácí
1. 4. 2016 10:02
Nedaleko obce Morávka na Frýdecko-Místecku srazila opilá žena autem chodce, který na následky vážných zranění zemřel. Řidička navíc po nehodě nezastavila, ale ujížděla dál. Zastavil ji až náraz do stromu. Poté se na útěk vydala po svých. Vypátral ji až policejní pes. Policisté ženě naměřili 2,6 promile alkoholu v dechu a za její počínání ji už obvinili. Za trestné činy, kterých se dopustila, jí hrozí až pět let ve vězení.
Řidičku v její zběsilé jízdě zastavil až náraz do stromu.
Řidičku v její zběsilé jízdě zastavil až náraz do stromu. | Foto: Policie ČR

Morávka - Policie obvinila ženu, která namol opilá řídila auto a srazila chodce. Šestapadesátiletá řidička muže srazila na silnici třetí třídy nedaleko obce Morávka na Frýdecko-Místecku. V zatáčce vyjela mimo cestu, kde nejprve narazila do svodidel a poté do dvou chodců. Šedesátiletý muž při srážce přeletěl přes svodidla do křoví. "Muž utrpěl velmi vážná zranění, kterým po pár dnech v nemocnici podlehl," upřesnil mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

Ani srážka s chodcem však ženu v jízdě nezastavila a pokračovala dál. Její cesta ale neměla dlouhého trvání. Po chvíli skončila v příkopu, kde narazila do stromu. Poté se na útěk vydala po svých. Její počínání však bylo marné. Ženu zanedlouho vypátral policejní pes Vigo. Dechová zkouška ukázala 2,6 promile alkoholu v dechu a policie ji okamžitě převezla na záchytku.

"Ve věci stále probíhá vyšetřování a už nyní je zřejmé, že se dopustila hned několika trestných činů," informoval mluvčí. Za ohrožení na zdraví pod vlivem návykové látky, těžké ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci jí hrozí až pět let ve vězení.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy