Na pohřbu rodina zjistila, že v rakvi je jiný nebožtík

ČTK ČTK
14. 7. 2011 12:24
K záměně těl došlo v obci Štítina, chybu zavinila pohřební služba
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Štítina (Opavsko) - Pohřební služba ve středu při pohřbu ve Štítině na Opavsku zaměnila dva nebožtíky. Pozůstalí zjistili až na obřadu, že je v rakvi jiný muž.

Museli proto hodinu čekat, než pohřební služba přiveze správného nebožtíka. Potvrdil to starosta Štítiny Štěpán Koník. Policie zatím událost nevyšetřuje.

"Bohužel k této smutné události došlo. Byl jsem na pohřbu, protože se jednalo o naši významnou osobnost, která se v minulosti v obci hodně angažovala v kopané," uvedl starosta.

Ten se dozvěděl o problémech se záměnou zesnulého od pracovníků, kteří obřad připravovali. "Přišel jsem na pohřeb o půl třetí a řekli mi, že došlo k záměně. Pravého zesnulého dovezla pohřební služba až o půl čtvrté, až pak mohl začít obřad," vylíčil starosta.

Podle něho byli příbuzní velmi pohoršeni.

K záměně došlo zřejmě v nemocnici

Majitel pohřební služby St. Agnes Petr Škrobánek přiznal chybu svých pracovníků. "K záměně zřejmě došlo v nemocnici na patologii, kde jsme byli pro dva zemřelé pány. Zřejmě je dali do rakve opačně. Ještě pořád zjišťujeme, jak se to mohlo stát," uvedl Škrobánek.

Stalo se mu to prý poprvé za jeho třiadvacetileté praxe v pohřebnictví. "Je nám to moc líto, co se stalo. S rodinou budeme samozřejmě jednat o případném odškodnění," dodal.

Mluvčí opavské policie Dagmar Schindlerová řekla, že zatím událost nevyšetřují. "Nikdo nám ji zatím neoznámil. Ani nevíme, jestli by se jednalo o nějaký trestný čin," uvedla. Rodina by se zřejmě měla domáhat odškodnění formou občanskoprávní žaloby u soudu za duševní újmu.

 

Právě se děje

před 33 minutami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy