Na Ostravsku zahynul v Dole ČSM šestadvacetiletý horník

ČTK ČTK
21. 5. 2012 15:04
Neštěstí se stalo při manipulaci s razicím kombajnem v podzemí Dolu ČSM
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ostrava - Na Ostravsku zahynul v pondělí ráno šestadvacetiletý horník.

Neštěstí se stalo při manipulaci s razicím kombajnem v podzemí Dolu ČSM. Je to letos první úmrtí v dolech společnosti OKD.

Informoval o tom mluvčí OKD Vladislav Sobol.

Neštěstí se stalo z dosud nezjištěných příčin kolem třetí hodiny ráno přibližně 870 metrů pod zemí. Přes rychlý zásah lékařů z Hlavní báňské záchranné stanice se pracovníka nepodařilo zachránit.

Příčinu neštěstí zjišťuje komise složená ze zástupců báňského úřadu, vedení Dolu ČSM, společnosti OKD a odborářů ve spolupráci s policií.

Letos to je první smrtelný pracovní úraz v podzemí OKD. Loni zemřelo při práci pět horníků, v roce 2010 jich bylo o dva méně.

V roce 2011 si například dva lidské životy vyžádaly otřesy, které v rozmezí tří dnů zasáhly Důl Karviná na Karvinsku. Černý prapor nad dolem vlál i začátkem října. Uvolněná hornina tehdy zasáhla dvaatřicetiletého horníka. Muž na místě i přes zásah lékařů zemřel.

Další dvě důlní neštěstí se stala při manipulaci se stroji a technikou loni v dubnu a červnu.

Pokud jde o celkový počet úrazů, tedy i těch, které neskončily smrtí,  za posledních pět let se podle Sobola snížil o polovinu. "Loni jsme v tomto ukazateli zaznamenali nejlepší výsledky v historii OKD," řekl mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy