Na Frýdecko-Místecku nepřežili dvě nehody chodec a motorkář

ČTK ČTK
29. 5. 2015 9:59
Chodce srazilo nedaleko obce Staříč osobní auto, později motorkář v Pazderné nepřežil srážku s automobilem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Plzeňského kraje

Frýdek-Místek - Dva lidé zemřeli ve čtvrtek pozdě odpoledne a večer na Frýdecko-Místecku při dopravních nehodách. Chodce srazilo nedaleko obce Staříč osobní auto.

Později motorkář v Pazderné nepřežil srážku s automobilem, řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Nehody se staly v rozmezí dvou hodin. První okolo 18:00 u obce Staříč na čtyřproudé rychlostní komunikaci.

"V jízdním pruhu ve směru na Ostravu zastavil u krajnice řidič osobního automobilu. Vstoupil do vozovky, kde jej srazil nákladní automobil. Čtyřiatřicetiletý muž zraněním na místě podlehl," řekla mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková.

Podle Humpla utrpěl rozsáhlá poranění hlavy, hrudníku a končetin. "Jejich charakter byl neslučitelný se životem," řekl.

Po srážce byl v bezvědomí

O dvě hodiny později záchranáři vyjížděli k další tragické nehodě. V Pazderné se srazil s autem motorkář.

"Jednatřicetiletý motocyklista byl při příjezdu sanitky v bezvědomí. V době zásahu zdravotníků mu selhaly životní funkce," řekl. Resuscitace ale byla úspěšná a vrtulník muže v kritickém stavu přepravil do nemocnice.

Při předání zraněného personálu nemocnice se jeho srdce zastavilo znovu. Tentokrát už ale resuscitace úspěšná nebyla a muž zemřel.

Podle dostupných informací střet zřejmě zavinil řidič osobního auta. "Odbočoval z hlavní silnice vlevo, přičemž nedal přednost protijedoucímu motocyklu," uvedla Vlčková.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Pokud bude před volbami pandemický či nouzový stav, lidé v karanténě budou moci hlasovat do přenosných schránek či z auta. Návrh schválila vláda

před 1 hodinou

Potíže v kontejnerové dopravě mohou trvat až do Vánoc, varují experti

Problémy v globální kontejnerové dopravě zřejmě jen tak nezmizí, naopak je pravděpodobné, že se udrží minimálně do konce roku. To znamená, že v rušné předvánoční sezoně se mohou objevovat i prodlevy v zásobování. Tvrdí to experti z odvětví, na které se odvolává BBC. Výskyt nákazy novým koronavirem v jihočínské provincii Kuang-tung, která je klíčová pro mezinárodní obchod, způsobil akutní problémy v místních přístavech. Nakládka i vykládka zboží se tak zpožďuje. Znamená to, že potíže v globálních dodavatelských řetězcích, které začaly být citelnější loni po vypuknutí pandemie, se ještě zhoršily. A než se následný dominový efekt vyřeší, to zřejmě potrvá měsíce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy