Na Frýdecko-Místecku nepřežili dvě nehody chodec a motorkář

ČTK ČTK
29. 5. 2015 9:59
Chodce srazilo nedaleko obce Staříč osobní auto, později motorkář v Pazderné nepřežil srážku s automobilem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Plzeňského kraje

Frýdek-Místek - Dva lidé zemřeli ve čtvrtek pozdě odpoledne a večer na Frýdecko-Místecku při dopravních nehodách. Chodce srazilo nedaleko obce Staříč osobní auto.

Později motorkář v Pazderné nepřežil srážku s automobilem, řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Nehody se staly v rozmezí dvou hodin. První okolo 18:00 u obce Staříč na čtyřproudé rychlostní komunikaci.

"V jízdním pruhu ve směru na Ostravu zastavil u krajnice řidič osobního automobilu. Vstoupil do vozovky, kde jej srazil nákladní automobil. Čtyřiatřicetiletý muž zraněním na místě podlehl," řekla mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková.

Podle Humpla utrpěl rozsáhlá poranění hlavy, hrudníku a končetin. "Jejich charakter byl neslučitelný se životem," řekl.

Po srážce byl v bezvědomí

O dvě hodiny později záchranáři vyjížděli k další tragické nehodě. V Pazderné se srazil s autem motorkář.

"Jednatřicetiletý motocyklista byl při příjezdu sanitky v bezvědomí. V době zásahu zdravotníků mu selhaly životní funkce," řekl. Resuscitace ale byla úspěšná a vrtulník muže v kritickém stavu přepravil do nemocnice.

Při předání zraněného personálu nemocnice se jeho srdce zastavilo znovu. Tentokrát už ale resuscitace úspěšná nebyla a muž zemřel.

Podle dostupných informací střet zřejmě zavinil řidič osobního auta. "Odbočoval z hlavní silnice vlevo, přičemž nedal přednost protijedoucímu motocyklu," uvedla Vlčková.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy