Na Bruntálsku hořela chata, škoda je půl milionu

ČTK ČTK
4. 2. 2013 10:40
Chata hořela v noci na pondělí. Příčina požáru zatím nebyla objasněna
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Michal Šafus, Požáry CZ

Bruntál - Na Bruntálsku v noci na pondělí hořela rekreační chata. Škodu, kterou oheň způsobil, majitel odhadl na 500 tisíc korun.

Příčina ještě není známá. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Chata v obci Malá Morávka začala hořet asi dvě hodiny po půlnoci. Na místě zasahovalo celkem sedm dobrovolných a profesionálních jednotek hasičů.

"Při našem příjezdu hořelo horní patro dvoupodlažní budovy," řekl mluvčí. Majitel se snažil požár hasit ještě před příjezdem hasičů pomocí hasicího přístroje a vody. "Požár byl ale již tak rozsáhlý, že jeho snaha o uhašení nebyla úspěšná," dodal mluvčí.

Předběžná výše škody, kterou způsobil požár, byla po domluvě s majitelem odhadnuta na 500 tisíc korun. Hasiči ale svým zásahem uchránili hodnoty v předběžné výši dva miliony korun. Příčina požáru se zjišťuje.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy