Autobus, který vezl děti na školu v přírodě, skončil v příkopu, šest zraněných

ČTK ČTK
26. 5. 2016 15:17
Šest lidí, z toho čtyři děti, se ve čtvrtek ráno zranilo při nehodě autobusu nedaleko Malé Morávky na Bruntálsku. Autobus vezl 18 dětí a dvě učitelky na školu v přírodě. Nehoda se stala kolem 8:15 nedaleko chaty Kopřivná, řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela. Autobus sjel ze silnice a skončil na pravém boku v příkopu. "Hasiči ošetřili celkem šest převážně lehce zraněných osob, z toho dvě dospělé. Zbytek dětí odvezli svým evakuačním autobusem na místo školy v přírodě a havarovaný autobus pomocí těžké techniky z Ostravy vyprostili," uvedl Kůdela. Řidiče, jednu učitelku a jedno dítě podle něj záchranáři odvezli do nemocnice na vyšetření.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Záchranná služba Moravskoslezského kraje
 

Právě se děje

před 4 minutami

Německý ústavní soud zrušil zmrazení nájmů v Berlíně

Německý ústavní soud ve čtvrtek zrušil zákon, který v hlavním městě Berlíně zmrazil nájemné. Podle soudu jednotlivým spolkovým zemím, kterou je i německá metropole, nepřísluší o výši nájemného rozhodovat. Tuto pravomoc má pouze parlament na celoněmecké úrovni, informovala agentura DPA.

Koncem loňského února vstoupil v Berlíně v platnost zákon, který na pět let zmrazil nájemné u zhruba 1,5 milionu bytů. U zhruba 300 000 bytů museli majitelé nájemné snížit na úroveň z června 2019. Od roku 2022 mohou ceny znovu stoupat, ale ročně nejvýše o 1,3 procenta.

Cílem kontroverzního opatření prosazeného levicovou koalicí na berlínské radnici bylo zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy