Muže v železárnách popálil proud o napětí 6 tisíc voltů

ČTK ČTK
26. 8. 2011 16:40
Zraněný má popáleniny na 40 procentech těla. Případ šetří frýdecko-místečtí policisté
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Třinec - Sedmačtyřicetiletého muže v pátek v areálu Třineckých železáren v Třinci na Frýdecko-Místecku zasáhl elektrický proud o napětí 6000 voltů.

Muž má popáleniny na zhruba 40 procentech těla, informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

"Pacient utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na ploše přibližně čtyřiceti procent povrchu těla. Především v oblasti horních končetin a trupu," řekl mluvčí.

Záchranáři ošetřili popáleniny pomocí speciálních roušek, které zajišťují chlazení a zmírňují bolestivost poranění, a dali mu potřebné léky. Vrtulník ho pak přepravil na popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice.

Případem se nyní zabývají i frýdecko-místeční policisté. Ti zjišťují, co se v průmyslovém areálu stalo.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko. Spolupráce se zeměmi V4 je pro něj priorita

před 39 minutami

Biden v červnu přiletí do Evropy na summity G7 a NATO, oznámil Bílý dům

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to v pátek jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Vrcholná schůzka skupiny G7, do níž kromě USA patří ještě Británie, Francie, Japonsko, Kanada, Itálie a Německo, je na programu od 11. do 13. června v anglickém Cornwallu. Bruselský summit NATO navazuje 14. června. V Bruselu se Biden zapojí i do oddělených jednání s lídry Evropské unie.

"Tato cesta zdůrazní jeho odhodlání obnovit naše spojenectví, oživit transatlantické vztahy a jednat v úzké spolupráci s našimi spojenci a multilaterálními partnery ve snaze reagovat na globální výzvy a lépe chránit americké zájmy," uvedla v komuniké Psakiová.

Prohlášení v závěru zmiňuje "potenciální další prvky" ohlášené cesty, což podle agentury AFP ihned vyvolalo spekulace o eventuálním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O Rusku se každopádně bude mluvit na summitu NATO. Jeho "agresivní" jednání ve čtvrtek označil za jedno z témat generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy