Muž zemřel při požáru domu na Opavsku, pět lidí se zranilo

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 7. 2018 9:15
Posádky sanitek ošetřily pět dalších lidí ve věku mezi osmnácti a pětačtyřiceti lety.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Vřesina (Opavsko) - Při požáru domu ve Vřesině na Opavsku v neděli večer zemřel třiašedesátiletý muž. Dalších pět lidí utrpělo zranění. Všichni se nadýchali zplodin. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

V prvním patře dvoupodlažního rodinného domku začalo hořet kolem 19:45. "Oheň poškodil hlavně obývací pokoj, další pokoje pak hustý kouř. Požár se nejprve snažili uhasit dva sousedé pomocí práškových přenosných hasicích přístrojů. Při tom se stejně jako další tři lidé nadýchali kouře," řekl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Humpl uvedl, že zasahující lékařka již nemohla pomoci třiašedesátiletému muži, který byl při požáru v domě postižen natolik vážně, že na místě zemřel ještě před příjezdem záchranářů. Posádky sanitek podle něj ošetřily pět dalších lidí ve věku mezi 18 a 45 lety. "Všichni pacienti byli při vědomí a se záchranáři komunikovali, otrávili se zplodinami. Záchranáři je přepravili do Městské nemocnice a Fakultní nemocnice," řekl Humpl.

Příčinu požáru, který způsobil škodu okolo 200 tisíc korun vyšetřují hasiči.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy