Muž zemřel při požáru domu na Opavsku, pět lidí se zranilo

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 7. 2018 9:15
Posádky sanitek ošetřily pět dalších lidí ve věku mezi osmnácti a pětačtyřiceti lety.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Vřesina (Opavsko) - Při požáru domu ve Vřesině na Opavsku v neděli večer zemřel třiašedesátiletý muž. Dalších pět lidí utrpělo zranění. Všichni se nadýchali zplodin. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

V prvním patře dvoupodlažního rodinného domku začalo hořet kolem 19:45. "Oheň poškodil hlavně obývací pokoj, další pokoje pak hustý kouř. Požár se nejprve snažili uhasit dva sousedé pomocí práškových přenosných hasicích přístrojů. Při tom se stejně jako další tři lidé nadýchali kouře," řekl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Humpl uvedl, že zasahující lékařka již nemohla pomoci třiašedesátiletému muži, který byl při požáru v domě postižen natolik vážně, že na místě zemřel ještě před příjezdem záchranářů. Posádky sanitek podle něj ošetřily pět dalších lidí ve věku mezi 18 a 45 lety. "Všichni pacienti byli při vědomí a se záchranáři komunikovali, otrávili se zplodinami. Záchranáři je přepravili do Městské nemocnice a Fakultní nemocnice," řekl Humpl.

Příčinu požáru, který způsobil škodu okolo 200 tisíc korun vyšetřují hasiči.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu. Stráže ho přemohly a předaly prokurátorovi, který vznese případně obvinění. Podle saúdskoarabské tiskové agentury SPA se strážcům zdálo, že muž není v "normálním stavu".

Jde o občana Saúdské Arábie a mluvčí úřadů v provincii Mekka řekl, že se incident stal ve 22:30 v pátek místního času (20:30 SEČ). Auto najelo do brány na jižním nádvoří mešity vysokou rychlostí, ale nikdo nebyl zraněn.

Saúdská Arábie letos kvůli koronaviru omezila provoz v mešitách a modlení ve Velké mešitě povolila až na začátku října. Každý den tam může provádět rituály takzvané malé pouti, umry, 15 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy