Muž z Karviné chtěl krást dráty, zabil ho proud

ČTK ČTK
21. 9. 2012 10:46
Jeho tělo našli pod sloupem vysokého napětí, měl rukavice a pilku na železo

Karviná - V Karviné zabil elektrický proud muže.

Jeho tělo našli policisté pod sloupem vysokého napětí. Asi šel krást železo, měl pogumované rukavice a ležel na pilce na železo.

Pravděpodobně chtěl ukrást z vedení části, které by mohl zpeněžit. Muž byl v minulosti několikrát odsouzen.

"Tělo leželo na kraji lesa, poblíž betonového sloupu vysokého napětí. Muž měl na rukou pogumované pracovní rukavice a pod tělem ležela pilka na železo," uvedla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Přivolaný lékař našel na rukou zemřelého stopy po zásahu elektrickým proudem. Cizí zavinění na místě vyloučil. V policejních databázích má zemřelý muž několik záznamů o trestné činnosti násilného charakteru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy