Vylez na parapet, poručil družce a strčil ji z pěti metrů z okna. Odsedí si 12,5 roku ve vězení

ČTK ČTK
26. 8. 2016 14:48
Za vyhození družky z okna má jít jednadvacetiletý Daniel Fizer z Orlové na Karvinsku do vězení na 12,5 roku, rozhodl Krajský soud v Ostravě, který muže uznal vinným z pokusu o vraždu a z vydírání. Partnerské neshody vyvrcholily v orlovském bytě letos v lednu. Odsouzený muž podle obžaloby donutil partnerku, aby vylezla na parapet. Když jej poslechla, mladý muž do ní strčil a žena z okna ve výšce kolem pěti metrů vypadla. Dopadla na nohy a utrpěla komplikovanou zlomeninu holení kosti. Kolemjdoucí pomohli ženě zpět do domu. Odsouzený jí poté ještě vyhrožoval, že ji zabije, pokud ho udá policii. Rozsudek prozatím není pravomocný.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy