Muž v Krnově rozstřílel několik aut, policie už ho zadržela

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 4. 2014 13:32
Podle svědků policie obklíčila několik ulic a pak se střelcem zřejmě vyjednávala. Evakuovala i jednu školu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Krnov - Čtyřiačtyřicetiletý muž střílel v noci na sídlišti nedaleko hřbitova v Krnově na Bruntálsku do zaparkovaných automobilů.

Ke střelbě zřejmě použil nelegálně drženou zbraň, nikoho nezranil. Ráno muže zadržela zásahová jednotka. Motiv jeho jednání policie nyní zjišťuje, řekla policejní mluvčí Daniela Vlčková.

"Po dojetí na místo policisté zjistili, že jedno ze zaparkovaných aut je prostříleno. Policisté zajistili a zabezpečili prostor a pokračovali v prohledávání místa a přilehlého okolí. Během této prohlídky dohledali dalších sedm automobilů poničených střelbou," uvedla Vlčková.

Podle ní policisté začali pátrat po možném střelci, který byl před 09:00 zadržen. "Na základě souhlasu státního zástupce se zadržením podezřelého policisté zásahové jednotky vnikli do prostoru, kde se čtyřiačtyřicetiletý muž zdržoval, zadrželi ho a předvedli na obvodní oddělení," řekla Vlčková.

Muže policie nyní vyslýchá, motiv jeho jednání zatím není znám. Hrozí mu obvinění z poškozování cizí věci, výtržnictví a nedovoleného ozbrojování.

Policie evakuovala školu i okolní byty

Mluvčí uvedla, že před zásahem policie musela evakuovat obyvatelé bytů i žáky z nedaleké školy.

"V současnosti probíhají veškeré náležitosti spojené s prověřováním události. S podezřelým mužem je sepisována výpověď, na základě souhlasu soudce budou uskutečněny prohlídky bytových a nebytových prostor. Policisté také zjišťují škody způsobené na poškozených automobilech," uvedla mluvčí.

Podle svědků, které cituje server iDnes.cz, policie obklíčila několik ulic a pak se střelcem zřejmě vyjednávala. "Asi deset těžkooděnců naběhlo do domu, kde se ukrýval, a za chvíli jej vyváděli ven. Ten chlap křičel na celé kolo, že všechny postřílí. Asi mu přeskočilo," popsal serveru zásah jeden ze svědků.

Podle neoficiálních informací některých krnovských policistů útočník střílel na automobily už před druhou hodinou ranní. Hlídka následně zadržela muže, kterého ze střelby podezřívala, kvůli chybějícím důkazům jej ale policisté údajně později propustili.

Zda šlo o stejného muže, který byl zadržen zásahovou jednotkou, zatím není jasné, uvedl iDnes.cz. Vlčková k tomu řekla, že nyní takovou informaci nemá.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Senát USA schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong, zbývá už jen podpis prezidenta Trumpa

Americký Senát schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí kontroverzního bezpečnostního zákona pro Hongkong. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ke vstupu normy v platnost zbývá už jen podpis prezidenta Donalda Trumpa. Zákon podle Washingtonu a dalších kritiků podrývá autonomii Hongkongu coby finančního centra pod čínskou správou.

Senát sankce přijal jednohlasně poté, co je ve středu rovněž bez výhrad podpořili členové Sněmovny reprezentantů. Schválená právní norma zavádí postihy subjektů, které pomáhají omezovat autonomii Hongkongu, i finančním institucím, které těmto subjektům pomáhají v podnikání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy