Muž se šel v sobotu projít podél rozvodněné Odry. Nenašli ho ani potápěči

ČTK ČTK
5. 5. 2017 22:35
Policejní potápěči začali prohledávat koryto řeky Odry nedaleko Oder na Novojičínsku, kde se v sobotu pravděpodobně utopil důchodce. "Dnes hasiči pátrání ukončili. Muže nenašli. V pátrání pokračujeme, o případné rozsáhlejší akci třeba i s opětovným nasazením potápěčů se rozhodně příští týden," uvedl mluvčí novojičínské policie Petr Směták. Senior vyrazil v sobotu na procházku kolem rozvodněného toku. Policisté po muži začali pátrat v neděli. Doposud jen prohledávali břehy. Nasazení potápěčů znemožňovala vysoká hladina a silný proud. Řeky, kterým minulý týden zvedly hladiny deště, mají v Moravskoslezském kraji zatím zřejmě dvě oběti.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Netočný
 

Právě se děje

před 8 minutami

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Další zprávy