Muž kvůli neshodám křivě nařkl dva kolegy z pedofilie. Teď mu hrozí až osm let vězení

ČTK ČTK
9. 1. 2020 9:48
Kriminalisté obvinili třiačtyřicetiletého muže z Ostravy z křivého obvinění. Kvůli pracovním sporům nařkl z pedofilie dva pracovníky organizace pracující na Ostravsku s dětmi. Podezření se ale nepotvrdilo a problémy se zákonem má nyní samotný oznamovatel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

"Závažné nařčení se neprokázáno, zasáhlo však do pracovního i soukromého života nařčených osob. Kriminalisté museli pracovat velmi citlivě," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. Dodala, že s ohledem na citlivost celého případu nechce policie upřesnit, jaký vztah byl mezi obviněným mužem a lidmi, které nařkl.

Případem se policisté začali zabývat v okamžiku, kdy státní zastupitelství obdrželo oznámení vinící dva muže z pedofilních praktik, které údajně prováděli s dětmi, o které se měli starat. "Informace byly vskutku závažné, současně bylo potřeba zohlednit fakt, že se týkaly dětí," uvedla mluvčí. Nařčení podle ní zásadním způsobem poškodilo kredit obou mužů v zaměstnání i soukromém životě. "Měly dopad také na chod celé organizace," doplnila Štětínská.

Kriminalisté podle ní ale dospěli k závěru, že informace nejsou pravdivé. Zjistili také, že je šířil muž, který měl pracovní neshody právě s dvojicí poškozených. "Ke svému jednání se přiznal. Vyslechl si obvinění z přečinu křivého obvinění. Hrozí mu nyní trest od dvou do osmi let," dodala.

Obviněný podle policie nepravdivými obviněními z trestných činů vážně poškodil obě nařknuté osoby. "Případ byl i pro kriminalisty citlivý a náročný, neboť křivé obvinění se vztahovalo k činnosti v zaměstnání poškozených, kteří vykonávají práci u dětí se specifickými výchovnými a vzdělávacími potřebami v regionu Ostravska," uvedla Štětínská.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy