Muž bil a kopal těhotnou družku, policie už ho obvinila

ČTK ČTK
25. 3. 2011 10:40
Zraněné ženě přivolal pomoc 17letý syn, násilníkovi hrozí až 5 let ve vězení
Foto: Policie ČR

Ostrava - Sedmatřicetiletý muž podle policie opakovaně napadal svou těhotnou družku.

Ženu ve vysokém stadiu těhotenství kopal a bil pěstmi do hlavy.

I proto nyní násilníkovi hrozí za ublížení na zdraví výrazně vyšší trest. "Ve vězení může strávit až pět let," sdělila v pátek mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Obviněný se svou obětí nežil dlouho, útoky se v jednom z ostravských bytů začaly odehrávat v březnu.

Pomoc zavolal až syn

"Začátkem měsíce muž těhotnou přítelkyni uchopil pod krkem a lehce ji poranil. Napadená policii nekontaktovala a ani nevyhledala lékařkou pomoc," uvedla mluvčí. Násilí se opakovalo před několika dny.

Po hádce muž ženu napadl opět 23. března.

"Nejprve po ní hodil nabíječku telefonu, která napadené způsobila krvácející poranění hlavy," řekla Holčáková. Agresivita se ale stupňovala a vyvrcholila tím, že útočník ženu sedící na posteli několikrát kopl do hlavy. Navíc ji bil i pěstmi.

"Žena utrpěla další poranění. Po konfliktu muž z bytu odešel. Zraněné a otřesené budoucí matce přivolal pomoc sedmnáctiletý syn, který přišel domů a nalezl krvácející zraněnou matku," uvedla mluvčí policie.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy