Moravskoslezští hasiči odstraňují následky vichru

ČTK ČTK
11. 11. 2012 10:06
V noci na neděli řezali popadané stromy nebo opravovali poničenou střechu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Pardubický kraj

Ostrava - Přibližně 35 zásahů absolvovali od soboty moravskoslezští hasiči kvůli odstraňování následků silného větru.

Podle mluvčího hasičů Petra Kůdely řezali především spadlé stromy na silnicích nebo drátech elektrického vedení a telefonních kabelech. Dvakrát museli zabezpečit také uvolněné plechy na střechách a dnes ráno i poničenou střechu.

Podle něj měli hasiči nejvíce práce především v noci na neděli a během nedělního rána. Nejčastěji zasahovali na Frýdecko-Místecku, kam dosud vyjížděli ke 23 případům a pak také na Bruntálsku, vyráželi převážně do horských oblastí.

"Zbývající čtyři okresy Moravskoslezského kraje jsou zatím klidnější," podotkl Kůdela. Dodal, že podle informací hasičů nikdo v souvislosti se silným větrem nebyl zraněn. Padající stromy nepoškodily ani žádné automobily.

 

 

Právě se děje

před 6 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy