Moravskoslezští hasiči měli kvůli větru 24 výjezdů

ČTK ČTK
28. 12. 2013 18:22
Nejvíce výjezdů mají za sebou hasiči na beskydské straně kraje
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Nečas

Ostrava/Zlín/Olomouc - Moravskoslezští hasiči v sobotu vyjížděli zatím čtyřiadvacetkrát k událostem souvisejícím se silným větrem. Většinou likvidovali zlomené a nakloněné stromy a větve, případně provizorně upevňovali uvolněné střešní krytiny, stříšky a reklamní poutače.

Dosud nezaznamenali žádné zranění ani větší škody. Nejvíce výjezdů mají za sebou hasiči na beskydské straně kraje, tedy v okresech Nový Jičín a Frýdek-Místek. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Ve Zlínském a Olomouckém kraji byla situace klidnější.

"Nejvíce výjezdů je v okrese Nový Jičín - deset, z toho sedm pouze do Frenštátu pod Radhoštěm. Sedm výjezdů je v okrese Frýdek-Místek, ve zbývajících čtyřech okresech je už větší klid - Bruntál, Opava, Ostrava-město po dvou, Karvinsko jeden výjezd," uvedl Kůdela.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm hasiči zasahují například u znovu uvolněné střešní krytiny depozitáře muzea. Silný vítr ji poprvé uvolnil o vánočních svátcích.

Mluvčí připomněl, že během svátečních dnů absolvovali hasiči v kraji kvůli větru 240 výjezdů. Z toho 124 případů bylo v okrese Frýdek-Místek.

Ve Zlínském kraji v sobotu hasiči vyjížděli kvůli větru jen dvakrát. V Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku spadl strom na cestu. "V Uherském Hradišti jsme řešili větve spadené na elektrické dráty," řekl mluvčí zlínských hasičů Tomáš Čech. Při silném větru od úterý do čtvrtka vyjížděli hasiči v kraji téměř ke stovce případů.

Klidná byla v sobotu situace také v Olomouckém kraji, hasiči likvidovali spadlý strom přes komunikaci na Prostějovsku a ve dvou případech řešili utržené plechy na střechách. Podle mluvčí hasičů Vladimíry Hacsikové však nešlo o závažné události.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

U Johannesburgu se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus

V jeskynním komplexu Drimolen u Johannesburgu v Jihoafrické republice se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus, který možná jako první migroval z Afriky do zbytku světa a je jedním z přímých předchůdců moderního člověka. Zároveň je to první takový nález v Jihoafrické republice, píše dnes BBC.

Výsledky výzkumu, který prováděl Andy Herries z australské univerzity La Trobe v Melbourne s týmem vědců, jsou popsány ve studii zveřejněné dnes v časopise Science.

Dosud se mělo za to, že Homo erectus pochází z východní Afriky, ale soudě podle nového nálezu by mohl ve skutečnosti pocházet z jihu afrického kontinentu, odtud migrovat na severovýchod a sever Afriky a nakonec osídlit i zbytek světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy