Mladíka uštkla na Opavsku zmije, jeho stav je vážný

ČTK ČTK
26. 4. 2011 12:50
Lékaři nemohou nic jiného než čekat, jak si tělo s jedem poradí
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Opava - Mladík, kterého v pondělí v Hořejších Kunčicích na Opavsku uštkla zmije, je ve vážném stavu. Lékaři čekají, jak se tělo s dávkou jedu vyrovná.

"Pacient je v umělém spánku napojený na plicní ventilaci. Hospitalizován je na našem anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Stav je sice vážný, ale stabilizovaný," uvedl mluvčí zdravotnického zařízení Daniel Svoboda.

Dodal, že v tuto chvíli lékaři nemají moc šancí uštknutému pomoci. "Nyní záleží jen na tom, jak se tělo vyrovná s dávkou jedu," vysvětlil Svoboda s tím, že zatím se případný převoz do jiné nemocnice neplánuje.

Mladík krátce po kousnutí zkolaboval

Mladíka zmije uštkla v pondělí. Krátce po kousnutí zkolaboval. Ještě předtím byl s přivolanými záchranáři v kontaktu. Jeho stav se ale postupně zhoršoval. Už lékařka zasahující na místě jej proto uvedla do umělého spánku.

Moravskoslezští záchranáři v letošním roce již třikrát zasahovali u pacientů, kteří byli uštknuti jedovatými hady. Zatímco v prvních dvou případech, na Bruntálsku a v Ostravě, šlo o exotické druhy, v tomto případě šlo o hada, který se v našich zeměpisných šířkách vyskytuje běžně.

 

Právě se děje

Další zprávy