Mladík nezvládl jízdu na bobech, zemřel po nárazu do sněžného děla

ČTK ČTK
30. 12. 2015 9:50
Na sjezdovce v lyžařském areálu Kopřivná v Malé Morávce na Bruntálsku se v úterý večer zabil osmnáctiletý chlapec. Na bobech najel v plné rychlosti do sněžného děla. Chlapec utrpěl těžké poranění hlavy. Přestože se jej záchranáři pokoušeli oživit, zachránit se ho nepodařilo.
Sněhové dělo
Sněhové dělo | Foto: Zuzana Hronová

Malá Morávka (Bruntálsko) - Na sjezdovce v lyžařském areálu Kopřivná v Malé Morávce na Bruntálsku se v úterý večer zabil osmnáctiletý chlapec.

Na bobech zřejmě nezvládl prudkou jízdu na zledovatělém technickém sněhu a v plné rychlosti narazil do sněžného děla. Trať byla v době neštěstí mimo provoz. Informoval o tom mluvčí horské služby Radek Zeman.

Neštěstí se stalo před 21:45, když se ve středisku zasněžovala sjezdovka technickým sněhem. Horskou službu přivolali pracovníci areálu.

"Na místo jsme ihned vyslali naši hlídku ze stanice Horské služby v Karlově. Shodou okolností se poblíž pohyboval i sanitní vůz rychlé zdravotnické služby, který byl k události také pracovníky areálu povolán," uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Vstup mimo tratě je nebezpečný

Chlapec utrpěl těžké poranění hlavy. Přestože se záchranáři pokoušeli jej oživit, lékaři po nějaké době nezbylo než konstatovat, že pacient zemřel.

"Upozorňujeme, že vstup na sjezdové tratě mimo provoz je nebezpečný, protože se v těchto dnech provádí intenzivní zasněžování technickým sněhem a jezdí po sjezdovkách rolby a další technika," uvedl Klimeš.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy