Mladík nezvládl jízdu na bobech, zemřel po nárazu do sněžného děla

ČTK ČTK
30. 12. 2015 9:50
Na sjezdovce v lyžařském areálu Kopřivná v Malé Morávce na Bruntálsku se v úterý večer zabil osmnáctiletý chlapec. Na bobech najel v plné rychlosti do sněžného děla. Chlapec utrpěl těžké poranění hlavy. Přestože se jej záchranáři pokoušeli oživit, zachránit se ho nepodařilo.
Sněhové dělo
Sněhové dělo | Foto: Zuzana Hronová

Malá Morávka (Bruntálsko) - Na sjezdovce v lyžařském areálu Kopřivná v Malé Morávce na Bruntálsku se v úterý večer zabil osmnáctiletý chlapec.

Na bobech zřejmě nezvládl prudkou jízdu na zledovatělém technickém sněhu a v plné rychlosti narazil do sněžného děla. Trať byla v době neštěstí mimo provoz. Informoval o tom mluvčí horské služby Radek Zeman.

Neštěstí se stalo před 21:45, když se ve středisku zasněžovala sjezdovka technickým sněhem. Horskou službu přivolali pracovníci areálu.

"Na místo jsme ihned vyslali naši hlídku ze stanice Horské služby v Karlově. Shodou okolností se poblíž pohyboval i sanitní vůz rychlé zdravotnické služby, který byl k události také pracovníky areálu povolán," uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Vstup mimo tratě je nebezpečný

Chlapec utrpěl těžké poranění hlavy. Přestože se záchranáři pokoušeli jej oživit, lékaři po nějaké době nezbylo než konstatovat, že pacient zemřel.

"Upozorňujeme, že vstup na sjezdové tratě mimo provoz je nebezpečný, protože se v těchto dnech provádí intenzivní zasněžování technickým sněhem a jezdí po sjezdovkách rolby a další technika," uvedl Klimeš.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Filipínský ostrov Mindanao postihlo silné zemětřesení, tsunami údajně nehrozí

Filipínský ostrov Mindanao v neděli postihlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Americká geologická služba USGS uvedla, že už několikáté otřesy za poslední tři měsíce zasáhly oblast jihozápadně od města Davao. Ničivá přívalová vlna v důsledku dnešních záchvěvů ale nehrozí, uvedlo americké Tichomořské středisko varování před cunami.

Místní úřady předpokládají škody, jejich rozsah ale dosud není znám. Nejsou zatím ani zprávy o případných obětech a zraněných. Ohnisko otřesů se podle USGS nacházelo v hloubce 28,2 kilometru, 61 kilometrů jihozápadně od Davaa. To je jedno z nejlidnatějších filipínských míst a rodiště prezidenta Rodriga Duterteho.

Stejnou oblast zasáhla tři zemětřesení v říjnu a jedno v listopadu. Při jednom z nich zahynulo nejméně pět lidí. Souostroví Filipíny leží v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, a zemětřesení jsou proto častá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy