Ostravou jezdili tramvají misionáři. Nabízeli pomoc - a skvělou kafírnu

Ostravou jezdili tramvají misionáři. Nabízeli pomoc - a skvělou kafírnu
Zahajovacího večera se zúčastnili obyvatelé Ostravy i okolo čtyřiceti misionářů. Jsou mezi nimi kněží, řeholníci, řeholnice i laici. Pomáhají jim další desítky dobrovolníků z ostravských farností.
S myšlenkou uspořádat v České republice Františkánské misie přišel před třemi lety františkánský kněz P. Jakub Sadílek (uprostřed). V roce 2009 pak byly první misie v Plzni a loni v Liberci. Letos misionáři působí v Ostravě ve třech farnostech - Zábřehu, Přívozu a u salesiánů Dona Boska.
Zázemí jim poskytla salesiánská komunita Dona Boska, kde je většina misionářů ubytována a také se zde stravují. Polévku podávala sestra Dominika.
Správce ostravské farnosti Přívoz P. Bogdan Stepien misionáře seznamuje s plánem města.
Foto: Lenka Fojtíková
Domácí Domácí
3. 10. 2011 8:06

Františkova kafírna, stánky setkávání, koncerty, divadelní vystoupení, ale třeba také návštěvy škol, přestárlých, nemocných a samozřejmě modlitby. Program oslav Františkánských misií, které letos působí v Ostravě, zahájil Večer chval. Poté misionáři vyšli do ulic. S myšlenkou uspořádat v České republice Františkánské misie přišel před třemi lety františkánský kněz P. Jakub Sadílek. V roce 2009 pak byly první misie v Plzni a loni v Liberci. V Ostravě jsou ve třech farnostech - Zábřehu, Přívozu a u salesiánů Dona Boska.

 

Právě se děje

Další zprávy