Městský stadion v Ostravě čeká demolice tribuny

ČTK ČTK
28. 10. 2010 9:44
Místo ní bude jen provizorní hlediště. Čeká se na rozhodnutí, kam přesunout fotbalový Baník
Technický stav tribuny na stání již ohrožoval zdraví diváiků. Tribuna byla svědkem mnoha slavných chvil, třeba ovací běžci Usainu Boltovi  na Zlaté tretře.
Technický stav tribuny na stání již ohrožoval zdraví diváiků. Tribuna byla svědkem mnoha slavných chvil, třeba ovací běžci Usainu Boltovi na Zlaté tretře. | Foto: Reuters

Ostrava - Na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích, který je například dějištěm Zlaté tretry, bude do března zbourána východní tribuna, která slouží jako hlediště pro stojící diváky.

Její technický stav je nevyhovující a při sportovních akcích je ohrožena bezpečnost diváků, oznámil ve středu ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD).

Za odstranění tribuny, s jejímž bouráním se začne v prosinci, město zaplatí necelých šest milionů korun. Na jejím místě by mělo být vybudováno provizorní hlediště.

Město totiž zatím netuší, jaký bude definitivní osud stadionu, kde se například koná prestižní atletický mítink Zlatá tretra a hostí také zápasy fotbalistů Vítkovic ve druhé lize.

"Samozřejmě by bylo výhodné tam rovnou postavit novou tribunu, ale pořád není vyjasněno, jak bude vypadat fotbalový stadion. Pokud nemáme definitivní řešení, tak tam postavíme jakési provizorium," uvedl Kajnar.

Město se dosud definitivně nerozhodlo, v jaké lokalitě bude stát nový městský fotbalový stadion pro Baník Ostrava. Ve hře stále zůstávají dvě varianty - novostavba v Ostravě-Svinově a právě rekonstrukce Městského stadionu ve Vítkovicích. Současný stadion Baníku na Bazalech má řadu nedostatků a už za dva roky nebude vyhovovat některým normám projektu Českomoravského fotbalového svazu Stadiony 2012.

Město se nyní zabývá oběma možnými variantami, pro něž by mělo být zpracováno územní rozhodnutí. "Když máte územní rozhodnutí, tak skutečně znáte náklady s přesností plus mínus pět procent," uvedl Kajnar. Dodal, že ve Svinově stále nebyl změněn územní plán a územní rozhodnutí je tak zatím v nedohlednu. Ve Vítkovicích už je dokumentace pro územní rozhodnutí zpracovaná a je nutné dořešit ještě některé majetkové záležitosti.

Proti vítkovické variantě od počátku protestují fanoušci, kterým se nelíbí, že by stadion sloužil i atletům. Navíc chtějí, aby nové působiště klubu zůstalo ve slezské části města. Proti svinovské novostavbě naopak protestují někteří obyvatelé této městské části a jejího okolí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy