Kvůli Zemanově cestě odložili opravu dopravní tepny. Každý den znamená komplikace, bojí se ŘSD

Barbora Němcová Barbora Němcová
2. 11. 2016 15:10
Část silnice mezi Ostravou a Opavou se měla začít opravovat toto pondělí. Kvůli návštěvě prezidenta Miloše Zemana se ale opravy odkládají, řekl Aktuálně.cz starosta opavské městské části Komárov. Potvrdilo to také Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), podle nějž může odložení stavby způsobit komplikace kvůli blížící se zimě. Policie, jež odložení opravy doporučila, ale tvrdí, že jde o "koordinaci uzavírek", která s prezidentovou návštěvou nemá nic společného.
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Matej Slávik

Opava – Oprava části frekventovaného hlavního tahu z Ostravy do Opavy se kvůli návštěvě prezidenta Miloše Zemana odkládá. Silnice I/11 v oblasti městské části Opava-Komárov se měla začít rekonstruovat v pondělí 31. října, kvůli návštěvě hlavy státu, která zavítá do Opavy ve čtvrtek, začnou stavební práce až v pátek. Kvůli blížící se zimě však i tento – třebaže jen několikadenní – odklad může průběh stavby zkomplikovat, říká Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Odložení výstavby hlavní dopravní tepny mezi krajským a bývalým okresním městem, kterou denně projíždí tisíce řidičů, doporučila policie z bezpečnostních důvodů. "My jsme za městskou část byli pouze přizváni na ústní jednání, kde to policie takto prezentovala," řekl Aktuálně.cz starosta městské části Opava-Komárov Lumír Měch.

I podle ŘSD je důvodem Zemanova návštěva. "Posun byl schválen na základě požadavku Policie ČR jakožto zajišťovatele doprovodu pana prezidenta," upřesnil majetkový správce ŘSD Pavel Hučík, který nevyloučil, že zpoždění začátku výstavby může způsobit komplikace. "Vlastní opravu to až tak nekomplikuje, ale jsme v takovém časovém období, kdy každý den posunu blíže k zimnímu období je pro tu stavbu komplikací," konstatoval.

Policie však tvrdí, že ŘSD doporučila odložení začátku oprav kvůli koordinaci dalších uzavírek. "My jsme doporučili, aby uzávěry neprobíhaly vzájemně a aby byla určitá koordinace uzavírek, a to z důvodu zachování průjezdnosti, bezpečnosti a plynulosti silničního provozu," řekla policejní mluvčí Lenka Sikorová. "Žádná bezpečnostní opatření nehrála roli," dodala.

Zeman společně se svou manželkou Ivanou zahájil třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje ve středu, kdy se setká s krajskými zastupiteli. Do Opavy zamíří o den později, kde bude na Slezské univerzitě diskutovat se studenty.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy