Kvůli požáru auta z obchodů v Opavě evakuovali přes 300 lidí

ČTK ČTK
5. 7. 2015 19:58
Na místě zasahovalo 20 hasičů s devíti vozidly. Požár lokalizovalo hasicí zařízení, které je v garážích instalováno.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Hasiči ČR

Opava - Více než 300 lidí muselo být evakuováno z obchodního centra v Opavě, v jehož podzemních garážích vzplál dnes po poledni osobní automobil. Při požáru se nikomu nic nestalo, uhašení požáru zabralo hasičům jen několik minut. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Holub.

Příčinu požáru i výši škod zjišťují vyšetřovatelé policie a hasičů. Na místě zasahovalo 20 hasičů s devíti vozidly. Požár lokalizovalo hasicí zařízení, které je v garážích instalováno.

Hasiči museli po uhašení auta odvětrat zakouřené prostory. Holub uvedl, že zásah byl pro hasiče velmi náročný, protože ho ve velkém vedru museli kvůli množství jedovatého kouře celý provádět s použitím dýchacích přístrojů.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy