K nebi trčí beton, jinak je v lese klid a mír. Díky Bártovi

K nebi trčí beton, jinak je v lese klid a mír. Díky Bártovi
Do nové silnice mezi Ostravou a Opavou už stát investoval okolo půl miliardy korun. Od srpna 2010 stavba stojí. Tehdejší ministr dopravy Vít Bárta akci stopnul a firma Eurovia musela stavbu zakonzervovat
Do nové silnice mezi Ostravou a Opavou už stát investoval okolo půl miliardy korun. Od srpna 2010 stavba stojí. Tehdejší ministr dopravy Vít Bárta akci stopnul a firma Eurovia musela stavbu zakonzervovat
Do nové silnice mezi Ostravou a Opavou už stát investoval okolo půl miliardy korun. Od srpna 2010 stavba stojí. Tehdejší ministr dopravy Vít Bárta akci stopnul a firma Eurovia musela stavbu zakonzervovat
Do nové silnice mezi Ostravou a Opavou už stát investoval okolo půl miliardy korun. Od srpna 2010 stavba stojí. Tehdejší ministr dopravy Vít Bárta akci stopnul a firma Eurovia musela stavbu zakonzervovat
Foto: Tomáš Netočný
Tomáš Netočný
9. 5. 2011 10:21

V lese nedaleko Hrabyně na Opavsku trčí k nebi betonové pilíře. Mají nést silnici I/11 z Ostravy do Opavy. Zatímco po staré cestě v Hrabyni projede denně přes dvacet tisíc aut, tady je klid. Loni v létě ministr dopravy Vít Bárta stavbu (VV) stopnul. Dnes už ministrem není, ale stále se nestaví

 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Úředníci ministerstva vnitra se mohou vrátit do budovy, pyrotechnici nahlášenou bombu nenašli

Anonym ráno nahlásil bombu v budově ministerstva vnitra na pražské Letné. Policie musela úřad evakuovat, policejní pyrotechnici následně budovu prohledali. Žádnou bombu nenašli, uvedla policie na twitteru.

Výhrůžka podle mluvčího ministerstva Ondřeje Krátošky přišla v 08:47. "Budovu muselo opustit zhruba 500 zaměstnanců," řekl ČTK. Policie následně začala úřad prohledávat a doporučila motoristům použít jinou trasu než kolem ministerstva.

"Pyrotechnická prohlídka budovy byla provedena s negativním výsledkem, policie na místě ukončila veškerá opatření. Děkujeme veřejnosti za součinnost," uvedla policie krátce po 11:00.


Zdroj: ČTK
před 23 minutami

NSS definitivně potvrdil pokutu 11 milionů pro Prahu za Trojský most

Nejvyšší správní soud (NSS) definitivně potvrdil pokutu 11 milionů korun, kterou Praze uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v roce 2017. Pokutu hlavní město dostalo za chyby ve veřejné zakázce na výstavbu Trojského mostu, který je součástí tunelového komplexu Blanka. Rozhodnutí NSS, kterým zamítl kasační stížnost Prahy, je dostupné na úřední desce soudu. Pokutu už dříve potvrdil svým rozsudkem Krajský soud v Brně, právě jeho rozsudek kasační stížnost napadla.

Podle úřadu Praha rozšířila původní zakázku o stavební práce spočívající ve stavbě nového Trojského mostu, a to bez použití jakéhokoli druhu zadávacího řízení, které stanoví zákon. Tím vyloučila soutěž mezi firmami. Tehdejší předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj v březnu 2017 k rozhodnutí uvedl, že byl postaven úplně jiný most, který neodpovídal původnímu návrhu vizuálně ani cenově. Původní cena měla být asi 500 milionů korun, nový stál téměř o miliardu víc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy