Houbařka sjela deset metrů ze skály, zachránil ji strom

Domácí Domácí
19. 9. 2012 10:08
Devětašedesátiletá žena zůstala na skalní stěne ve výšce 12 metrů zaklíněná o strom
Hasiči zachraňovali houbařku, která byla zaklíněná mezi stromem a skalní stěnou.
Hasiči zachraňovali houbařku, která byla zaklíněná mezi stromem a skalní stěnou. | Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Odry - Hasiči v Odrách na Novojičínsku zachraňovali devětašedesátiletou ženu, která při houbaření sjela ze skály a zůstala ve dvanáctimetrové výšce zaklíněná o strom.

Zraněnou ženu záchranáři převezli do nemocnice.

K poutnímu místu Maria skála vyjely tři profesionální jednotky, mezi nimi i lezecká skupina z Nového Jičína.

Hasiči našli ženu na skalní stěně ve výšce asi 12 metrů. Tam se houbařka po desetimetrovém sjezdu ze skály naštěstí zachytila o velký strom. "Byla plně při vědomí a komunikovala," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Jeden z hasičů k ženě slanil a připoutal ji ke stromu, aby nespadla. "Pak hasiči postavili vysunovací žebřík. Zraněnou ženu jsme již s ochranou přilbou na hlavě spustili dolů pomocí lezecké techniky a předali zdravotníků," dodal Kůdela.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy