Hledač kovu spadl do hluboké šachty, přiotrávil ho plyn

ČTK ČTK
20. 7. 2012 10:02
Muž spadl do deset metrů hluboké šachtice u bývalého Dolu Barbora v Karviné
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Karviná - Pětačtyřicetiletého muže, který spadl do deset metrů hluboké šachtice, zachraňovali ve čtvrtek odpoledne hasiči u bývalého Dolu Barbora v Karviné.

Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Muž se v podzemí přiotrávil plynem, řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Podle Kůdely se muž se svým kamarádem zřejmě vydal hledat kovový odpad. "Při slézání šachtice, vedoucí šikmo dolů, si patrně nevšiml, že cesta pokračuje kolmo dolů, a spadl do hloubky deseti metrů. Jeho kamarád okamžitě volal na tísňovou linku," uvedl Kůdela.

Na místo se kromě hasičské jednotky z Karviné vydala také speciální lezecká jednotka z Ostravy-Poruby. Ve složitém terénu v okolí bývalého dolu nejprve hasiči museli místo nehody najít.

"Jeden z lezců sestoupil pomocí lezecké techniky ke zraněnému muži a karvinským hasičům. Poté vytáhli pomocí kladkostroje a lezecké trojnožky zraněného muže z desetimetrové hloubky na povrch," popsal mluvčí hasičů.

Uvedl, že muž byl v bezvědomí, postupně se ale probíral. Hasiči mu poskytli předlékařskou první pomoc.

Humpl řekl, že v době příjezdu záchranné služby už byl muž při vědomí. Nebyly na něm patrné žádné známky poranění, spíše byl podchlazený.

"Transportovali jsme jej na urgentní příjem nemocnice v Havířově. Pak jsme ještě zajišťovali jeho převoz do Městské nemocnice v Ostravě s diagnózou intoxikace oxidem uhelnatým, kterého se nadýchal v podzemí," řekl Humpl.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy