Foto: Babiš navštívil ropné laguny, sanace chce řídit sám

Foto: Babiš navštívil ropné laguny, sanace chce řídit sám
Po zmapování situace se rozhodl, že ministerstvo financí chce do své kompetence převzít likvidaci ropných lagun po chemičce Ostramo v Ostravě, které dosud má na starosti ministerstvo průmyslu a státní podnik Diamo.
Vůči dosavadnímu postupu při sanaci lagun má totiž ministerstvo výhrady.
Laguny jsou jednou z největších ekologických zátěží v Česku a jejich čištění provázejí neustálé problémy. Termín jejich vyčištění se stále posouvá. Obyvatelé v okolí obtěžují kaly zejména zápachem.
Sanaci dosud provádělo pro podnik Diamo sdružení Čistá Ostrava vedené firmou Geosan, které za to od státu dostalo zhruba 2,6 miliardy korun.
Foto: HN/Jiří Zerzoň
Domácí Domácí
17. 3. 2015 16:40
Likvidace lagun se neúspěšně táhne přes deset let. Nová soutěž na vytěžení kalů skončí na podzim, vypíše se nové výběrové řízení na vyčištění zeminy i vod.
 

Právě se děje

před 28 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy