Exploze v obchodě ve Frenštátě způsobila požár. Lidé před ním utíkali na střechu

ČTK ČTK
14. 4. 2019 9:46
Pět lidí utrpělo zranění při nočním požáru ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Hořel obchod v přízemí, do bytů nad ním šel kouř. Tři lidi zachraňovali hasiči ze střechy, kam utekli před ohněm.
Požár dvoupodlažního objektu ve Frenštátě pod Radhoštěm | Video: HZS MSK

Požáru v prodejně podle mluvčího moravskoslezských hasičů Jakuba Kozáka předcházela exploze. Příčiny zatím nejsou známy. "Co bylo příčinou výbuchu, šetří specialisté z řad Policie České republiky ve spolupráci s vyšetřovateli hasičů," řekl.

Mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl uvedl, že čtyři pacienty odvezly sanitky do nemocnice v Novém Jičíně. Jednoho muže zasahující lékař prohlédl na místě, ale nebylo potřeba jej ošetřit. "Muž a žena středního věku utrpěli vícečetná poranění v oblasti horních a dolních končetin středně závažného rázu. Mladá žena a pětiletý chlapec byli k vyloučení zdravotních obtíží přepraveni na interní a dětskou ambulanci," řekl Humpl.

Hořet začalo v sobotu kolem 23:15. Deset lidí podle Kozáka budovu opustilo, ještě než tam dorazili hasiči. "Tři lidé ze zasažené budovy utekli na střechu vedlejšího objektu, odkud je po žebřících zachránili hasiči, bylo mezi nimi i jedno dítě," dodal mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy