Dva topící muže se podařilo zachránit, teď jsou ale v kritickém stavu v nemocnici

ČTK ČTK
24. 7. 2016 10:39
Záchranáři oživovali v sobotu odpoledne dva muže, kteří se topili. Oba jsou v kritickém stavu v nemocnicích. Tonutí prvního muže způsobily pravděpodobně křeče. Než se ho svědkům podařilo vytáhnout na břeh, byl několik minut pod vodou. Druhého muže se hasičům podařilo z vody vytáhnout po přibližně dvaceti minutách.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Moravskolezského kraje

Ostrava - Záchranáři v Moravskoslezském kraji oživovali v sobotu odpoledne dva muže, kteří se topili. Oba jsou v kritickém stavu v nemocnicích. Události se staly na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku.

Tonutí prvního muže, plavce v přehradě nedaleko obce Kletná na Novojičínsku, způsobily pravděpodobně křeče. Než se ho svědkům podařilo vytáhnout na břeh, byl několik minut pod vodou.

"Poskytli mu i první pomoc a přivolali sanitku. Čtyřiačtyřicetiletý muž byl v bezvědomí a přímém ohrožení života," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Dodal, že nyní je v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice.

Druhý případ tonutí řešili záchranáři ve vodní nádrži Kanaďanka nedaleko Třince na Frýdecko-Místecku. Šestačtyřicetiletého muže se hasičům podařilo z vody vytáhnout po přibližně dvaceti minutách. "Posádka záchranné služby pacienta převzala ve stavu selhání všech základních životních funkcí a ihned zahájila resuscitaci," uvedl Humpl.

Po téměř půlhodinové snaze o záchranu se týmu rychlé lékařské pomoci podařilo obnovit činnost srdce. "Postižený však dále zůstával v kritickém stavu v třinecké nemocnici," dodal mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy