Dva topící muže se podařilo zachránit, teď jsou ale v kritickém stavu v nemocnici

ČTK ČTK
24. 7. 2016 10:39
Záchranáři oživovali v sobotu odpoledne dva muže, kteří se topili. Oba jsou v kritickém stavu v nemocnicích. Tonutí prvního muže způsobily pravděpodobně křeče. Než se ho svědkům podařilo vytáhnout na břeh, byl několik minut pod vodou. Druhého muže se hasičům podařilo z vody vytáhnout po přibližně dvaceti minutách.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Moravskolezského kraje

Ostrava - Záchranáři v Moravskoslezském kraji oživovali v sobotu odpoledne dva muže, kteří se topili. Oba jsou v kritickém stavu v nemocnicích. Události se staly na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku.

Tonutí prvního muže, plavce v přehradě nedaleko obce Kletná na Novojičínsku, způsobily pravděpodobně křeče. Než se ho svědkům podařilo vytáhnout na břeh, byl několik minut pod vodou.

"Poskytli mu i první pomoc a přivolali sanitku. Čtyřiačtyřicetiletý muž byl v bezvědomí a přímém ohrožení života," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Dodal, že nyní je v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice.

Druhý případ tonutí řešili záchranáři ve vodní nádrži Kanaďanka nedaleko Třince na Frýdecko-Místecku. Šestačtyřicetiletého muže se hasičům podařilo z vody vytáhnout po přibližně dvaceti minutách. "Posádka záchranné služby pacienta převzala ve stavu selhání všech základních životních funkcí a ihned zahájila resuscitaci," uvedl Humpl.

Po téměř půlhodinové snaze o záchranu se týmu rychlé lékařské pomoci podařilo obnovit činnost srdce. "Postižený však dále zůstával v kritickém stavu v třinecké nemocnici," dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 3 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy