Důchodce na Karvinsku zemřel po srážce s autem, řidič byl opilý

ČTK ČTK
19. 3. 2016 8:44
V noci na sobotu na Karvinsku srazil osobní automobil osmašedesátiletého chodce. Muž utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Vůz řídil třiatřicetiletý Korejec, podle policie byl opilý. "Na místě nehody byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Nehoda se stala na silnici mezi Českým Těšínem a Havířovem okolo půlnoci. Chodec šel podle policie u krajnice, po správné straně komunikace. Svítil si baterkou. Podle všeho neměl reflexní prvky. "Ty však mít nemusel, pohyboval se v obci. Povinné jsou mimo obec," řekla mluvčí.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy