Žena a dítě zemřely při nehodě na Opavsku, řidič pil před jízdou alkohol

ČTK ČTK
27. 3. 2016 11:08
Dva lidé dnes zemřeli při nehodě nedaleko Skřípova na Opavsku, šlo o ženu ve středním věku a šestileté dítě. Další dvě osoby byly se zraněními převezeny do nemocnice. Řidič před jízdou pil, při dechové zkoušce mu byla naměřena více než jedna promile alkoholu, řekli policejní mluvčí Daniela Vlčková a mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Podle dostupných informací se nehoda stala okolo 09:00 a dodávka se čtyřmi lidmi narazila do stromu. "Řidič automobilu z dosud neznámých příčin vyjel mimo vozovku a narazil do stromu," uvedla Vlčková. Podle Humpla na místě zemřela žena ve středních letech a šestileté dítě. Muž utrpěl lehčí zranění a byl sanitkou přepraven do nemocnice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Martin Svozílek/Economia
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy