Cizinec řídil opilý a se třemi falešnými doklady

Michal Kalina
18. 8. 2011 8:52
Muže zadržela hlídka v Bruntále, nadýchal 1,1 promile alkoholu
Muž je podezřelý z padělání veřejné listiny a z ohrožení pod vlivem návykové látky.
Muž je podezřelý z padělání veřejné listiny a z ohrožení pod vlivem návykové látky. | Foto: Ludvík Hradilek

Bruntál - Čtyřiatřicetiletý cizinec řídil v Bruntále opilý. Policie u něj při prohlídce nalezla tři doklady totožnosti, ani jeden z nich ale nebyl pravý.

"Muž je podezřelý z přečinů padělání a pozměnění veřejné listiny a ohrožení pod vlivem návykové látky," informovala policejní mluvčí Pavla Tušková s tím, že k události došlo už v neděli.

Při silniční kontrole hlídka řidiči naměřila 1,1 promile alkoholu. Ten pak odmítal prokázat svou totožnost.

O koho se jedná, zjistili policisté až na stanici. Ukázalo se, že cizinec u nás pobývá nelegálně.

Při osobní prohlídce postupně u zadrženého nalezli tři různé doklady. Nejprve bulharský průkaz na zcela jinou osobu, slovenský doklad s fotografií zadrženého, ale na jiné jméno. Nakonec měl u sebe sice odpovídající průkaz, ale bez jakéhokoliv úředního potvrzení.

Všechny doklady byly poslány k odborné expertize. Za oba skutky hrozí cizinci až tři roky vězení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy