Cizinec narazil u D1 do ferrari, škoda je 3 miliony

Michal Kalina
29. 8. 2011 12:12
Řidič sporťáku se těžce zranil, viník už byl policií obviněn
Ferrari 430 řídil sedmatřicetiletý muž z Ostravy (ilustrační foto).
Ferrari 430 řídil sedmatřicetiletý muž z Ostravy (ilustrační foto). | Foto: Policie ČR

Ostrava - Devětadvacetiletý cizinec přejel v Ostravě do protisměru a narazil do ferrari, jehož řidič se těžce zranil. Škoda přesáhne 3 miliony korun.

"Cizinec byl obviněn z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti," sdělil mluvčí policie Petr Svoboda.

Obviněný vjel svým volvem do protisměru na kruhovém objezdu, který slouží jako přivaděč k dálnici D1. Poté čelně narazil do Ferrari 430 se sedmatřicetiletým mužem z Ostravy.

Řidič sportovního vozu skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Doba jeho léčby se bude pohybovat kolem šesti týdnů. Posádce volva se nic nestalo.

Testy neprokázaly u obou řidičů přítomnost alkoholu v krvi. Vyšetřovatelé odhadují škodu na vozech na 3 100 000 korun.

V galerii nehoda ferrari u Kolína se škodou 4,5 milionu:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy