Staršího muže srazila na zastávce v Ostravě tramvaj, nehodu nepřežil

Domácí ČTK Domácí, ČTK
16. 9. 2019 17:49
Pětasedmdesátiletý muž nepřežil v pondělí ráno v Ostravě vážná zranění, která utrpěl, když jej srazila tramvaj. K nehodě došlo na zastávce Důl Jindřich v Moravské Ostravě. Muž podle všeho vstoupil do kolejiště přímo před přijíždějící tramvaj, která ho při srážce odhodila o několik metrů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

"Zasahující lékař u muže zjistil mnohočetná vážná poranění v oblasti hrudníku, pánve, dolních i horních končetin. Pacient byl zajištěn fixačními prostředky a tým neprodleně započal s poskytováním přednemocniční neodkladné péče," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Muž byl po srážce při vědomí, poté se ale jeho stav začal zhoršovat a selhal mu krevní oběh. Přestože se záchranářům podařilo činnost srdce obnovit, po převozu do ostravské fakultní nemocnice muž zemřel. "Policie okolnosti nehody prověřuje a hledá svědky, kteří neštěstí viděli," uvedla mluvčí ostravských policistů Soňa Štětínská.   

Chlapec se koukal do telefonu a skončil pod koly tramvaje | Video: Policie Čr

 

Právě se děje

před 33 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Při útoku na ambasádu USA v Iráku byl zraněn jeden člověk

Při nedělním raketovém útoku, který zasáhl velvyslanectví Spojených států v Bagdádu, utrpěl zranění nejméně jeden zaměstnanec ambasády. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný irácký zdroj.

Reportér televizní stanice Al-Arabíja popsal, že viděl uvnitř areálu přistávat americký letoun. Zraněných je podle něj více, Washington ale tyto informace zatím nekomentoval. Celkem bylo vypáleno pět raket, areál ambasády zasáhly tři, jedna z nich pak jídelnu v době večeře.

Podle agentury AFP je to poprvé, co rakety dopadly přímo na americkou ambasádu, nacházející se v opevněné a přísně střežené zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy