Staršího muže srazila na zastávce v Ostravě tramvaj, nehodu nepřežil

Domácí ČTK Domácí, ČTK
16. 9. 2019 17:49
Pětasedmdesátiletý muž nepřežil v pondělí ráno v Ostravě vážná zranění, která utrpěl, když jej srazila tramvaj. K nehodě došlo na zastávce Důl Jindřich v Moravské Ostravě. Muž podle všeho vstoupil do kolejiště přímo před přijíždějící tramvaj, která ho při srážce odhodila o několik metrů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

"Zasahující lékař u muže zjistil mnohočetná vážná poranění v oblasti hrudníku, pánve, dolních i horních končetin. Pacient byl zajištěn fixačními prostředky a tým neprodleně započal s poskytováním přednemocniční neodkladné péče," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Muž byl po srážce při vědomí, poté se ale jeho stav začal zhoršovat a selhal mu krevní oběh. Přestože se záchranářům podařilo činnost srdce obnovit, po převozu do ostravské fakultní nemocnice muž zemřel. "Policie okolnosti nehody prověřuje a hledá svědky, kteří neštěstí viděli," uvedla mluvčí ostravských policistů Soňa Štětínská.   

Chlapec se koukal do telefonu a skončil pod koly tramvaje | Video: Policie Čr

 

Právě se děje

před 41 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy