Chlapec zraněný automatem je mimo ohrožení života

ČTK ČTK
6. 5. 2012 11:45
V sobotu byl přitom jeho stav kritický
Jeseníky. Ilustrační foto
Jeseníky. Ilustrační foto | Foto: Simona Holecová

Ostrava - Sedmiletý chlapec, na kterého v Jeseníkách v sobotu po poledni spadl automat na pamětní mince a vážně jej zranil, je už mimo ohrožení života.

Oznámil to v neděli mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

"Pacient zůstává v péči lékařů Oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče. Jeho zdravotní stav je nyní stabilizovaný a je mimo ohrožení života," uvedl dnes ráno Oborný.

V době převozu školáka do nemocnice byl jeho stav podle záchranářů kritický.

Jako první chlapci pomoc poskytli členové Horské služby. Ani přeprava vrtulníkem se neobešla bez komplikací. Během letu se totiž zdravotní stav chlapce zhoršil a vrtulník musel provést mezipřistání na heliportu záchranné služby v Opavě.

"Lékař zajistil intubací dýchacích cest postiženého a připojil jej k přístrojem řízené ventilaci. Poté již stroj bez dalších komplikací dosedl ve Fakultní nemocnici Ostrava," řekl ČTK mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Nešťastnou událost, která se stala v prostorách vysílače a hotelu přímo na vrcholu hory Praděd v Hrubém Jeseníku, vyšetřuje policie. Zatím není jasné, proč automat na dítě spadl. Podle svědka události zřejmě chlapec chtěl získat z automatu minci, přitom se na něj přístroj převrátil.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Klimatická konference v Madridu pokračuje, zatím bez dohody

Dvoutýdenní konference OSN o změnách klimatu v Madridu stále pokračuje, přestože měla v pátek skončit. Účastnické státy se podle agentury AP zatím nedohodly na znění závěrečných dokumentů, jejichž návrh přes noc vypracovali experti. Jednání doprovázejí demonstrace, jejichž účastníci žádají razantní boj proti globálnímu oteplování.

V Madridu jednají zástupci téměř 200 států světa o ochraně klimatu, ne všechny státy jsou ale připraveny zavázat se k přísnějším opatřením.

Podle kritiků dokumenty v navrhovaném znění mohou narušit existující závazky obsažené v pařížské klimatické dohodě z roku 2015. Neberou údajně patřičně v úvahu varování vědců, že emise skleníkových plynů je zapotřebí dramaticky a co nejdříve snížit. Debatuje se i o pomoci pro chudší státy, které s dopady klimatických změn bojují, a o režimu emisních povolenek.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Dráhař Bábek dojel na SP v Brisbane třetí v keirinu

Cyklista Tomáš Bábek byl na Světovém poháru dráhařů v Brisbane třetí v keirinu. Ve finále dojel za vítězným Kolumbijcem Kevinem Santiagem Quinterem a druhým Matthewem Glaetzerem z Austrálie.

Bábek přitom nezačal závod úspěšně, v prvním kole skončil ve své rozjížďce až třetí a musel do oprav. V nich ale souboj o jediné postupové místo s trojicí protivníků zvládl a v semifinále nestačil jen na Glaetzera.

Bábek je v keirinu evropským šampionem z roku 2016 a bronzovým medailistou z MS o rok později. Letos v říjnu skončil v této disciplíně na ME v Apeldoornu čtvrtý.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fryčová suverénně vyhrála maraton v Antarktidě

Česká vytrvalkyně Lenka Fryčová vyhrála maraton v Antarktidě, který se běžel na sněhu a ledu za teploty -20 stupňů Celsia. Předběhlo ji jen šest mužů, vítězný Američan William Hafferty překonal časem 3:34:12 o půl minuty traťový rekord Petra Vabrouška z roku 2013.

Fryčová, která je rovněž úspěšnou malířkou, dostala závod na 80. stupni jižní šířky jako dárek k narozeninám. Vyhrála v čase 4:40:38, druhou Beatu Larsonovou za sebou nechala o 50 minut.

Zdroj: ČTK
Další zprávy