reklama
 
 

Chlapec zraněný automatem je mimo ohrožení života

6. 5. 2012 11:45
V sobotu byl přitom jeho stav kritický

Ostrava - Sedmiletý chlapec, na kterého v Jeseníkách v sobotu po poledni spadl automat na pamětní mince a vážně jej zranil, je už mimo ohrožení života.

Oznámil to v neděli mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

"Pacient zůstává v péči lékařů Oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče. Jeho zdravotní stav je nyní stabilizovaný a je mimo ohrožení života," uvedl dnes ráno Oborný.

V době převozu školáka do nemocnice byl jeho stav podle záchranářů kritický.

Jako první chlapci pomoc poskytli členové Horské služby. Ani přeprava vrtulníkem se neobešla bez komplikací. Během letu se totiž zdravotní stav chlapce zhoršil a vrtulník musel provést mezipřistání na heliportu záchranné služby v Opavě.

"Lékař zajistil intubací dýchacích cest postiženého a připojil jej k přístrojem řízené ventilaci. Poté již stroj bez dalších komplikací dosedl ve Fakultní nemocnici Ostrava," řekl ČTK mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Nešťastnou událost, která se stala v prostorách vysílače a hotelu přímo na vrcholu hory Praděd v Hrubém Jeseníku, vyšetřuje policie. Zatím není jasné, proč automat na dítě spadl. Podle svědka události zřejmě chlapec chtěl získat z automatu minci, přitom se na něj přístroj převrátil.

autor: ČTK | 6. 5. 2012 11:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama
  reklama