Kalamita po bouřce trvá už jen ve třech okresech, tvrdí ČEZ

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 7. 2015 10:49
Kalamita pokračuje v okresech Ústí nad Orlicí, Šumperk a Karviná. V Ostravě a Jeseníku už ČEZ poruchy odstranil.
Kalamita, ilustrační foto
Kalamita, ilustrační foto | Foto: HZS Olomouckého kraje

Ostrava - Kalamitní stav, který energetická společnost ČEZ vyhlásila ve středu ráno kvůli poruchám na vedeních způsobené bouřkou stále platí v okresech Karviná, Šumperk a Ústí nad Orlicí. Nové informace přinesla v 10:00 mluvčí společnosti Barbora Půlpánová.

Dodala, že ČEZ už naopak odvolal kalamitní stav v dalších dvou okresech. Nejprve v 08:00 pro Ostravu, v 10:00 pak v okrese Jeseník.

Od noci na středu se bez proudu v Česku ocitly tisíce domácností. ČEZ po bouři registroval kolem 70 poruch na vedeních vysokého napětí.

Poruchy zaznamenal i další z z distributorů E.ON, který pokrývá jižní Čechy a jižní Moravu. Během středečního dne je ale všechny odstranil.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy