Brněnský fanoušek se svlékl donaha, stíhá ho policie

28. 8. 2013 10:38
Fanoušek brněnského klubu se svlékl při pondělním zápase s Baníkem Ostravou.

Ostrava - Z výtržnictví ostravští policisté obvinili šestadvacetiletého fanouška brněnského fotbalového klubu. Během pondělního zápasu s Baníkem Ostrava se na stadionu vysvlékl do naha a tak pobíhal v sektoru určeném pro fandy hotujícího celku.

"V průběhu utkání se muž obnažil a to takovým způsobem, že oděv nekryl tělo od prsou až pod kolena. S obnaženými hýžděmi i pohlavním údem pak poskakoval v sektoru s brněnskými fanoušky," popsala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková situaci.

Policisté mladého muže zadrželi. Podle dechové zkoušky měl v krvi 1,8 promile alkoholu. Putoval proto na záchytku. Po vystřízlivění si vyslechl obvinění z výtržnictví. Ve vězení může strávit až dva roky.

"Při výslechu uvedl, že si oděv sundal ke kotníkům v euforii. Takto obnažen poskakoval a tančil u skupiny brněnských fans, aby je pobavil a zviditelnil se," zakončila mluvčí.

Do problémů s policií se dostal i o rok mladší muž, který kamenem napadl jednu z hlídek policie nasazených v ulicích Ostravy kvůli fotbalovému zápasu. Muž nejprve policistům nadával.

Vyjadřoval souhlas s tím, jak v sobotu demonstranti v Ostravě na policisty házeli kameny. Pak do ruky jeden uchopil a po policistech hodil. Nikoho nezasáhl. Policisté je po krátkém pronásledování doběhli. Nyní je podezřelý z přestupku.

Už dříve policisté zveřejnili informaci, že po zápase zadrželi posádku auta s příznivci Baníku. Ti na dálnici D1 společně s dalšími auty nejprve zablokovali a pak několik kilometrů pronásledovali policejní vůz v civilním provedení.

Na auto najížděli a snažili se jej vybrzdit. Policisté proto jednou vystřelili do vzduchu.