Automechanici kradli auta. Předělané je pak prodávali

ČTK ČTK
20. 6. 2013 11:24
Moravskoslezští policisté zadrželi tři muže, které podezírají ze série krádeží aut
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CCS

Ostrava - Moravskoslezští policisté zadrželi tři muže, které podezírají ze série krádeží aut.

Zkušení automechanici podle policie vozy kradli, předělávali je a pak hluboko pod cenou prodávali. Celkem způsobili škodu kolem milionu korun, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Kriminalisté na případu pracovali několik měsíců. Trojice první vozy začala krást loni na podzim.

"V autech změnili interiér, exteriér a základní identifikační znaky. Všechny jsme obvinili z legalizace výnosů z trestné činnosti, krádeže, poškození cizí věci a podílnictví," řekla mluvčí.

Podle policie se muži ve věku od 20 do 40 let z Karvinska předem domluvili a postupně ukradli deset automobilů značky Škoda. Při krádežích se snažili auta moc nepoškodit.

"Odcizená vozidla převezli na předem určené místo. Tam pozměnili interiér a exteriér automobilu a jeho identifikační znaky tak, aby odpovídal vozidlu, které bylo určeno k likvidaci. Ono staré vozidlo tak řekněme ožilo a bylo připraveno k prodeji," uvedla Štětínská.

Kriminalisté trojici zatkli koncem května po krádeži posledního auta. V všichni tři už mají s policií nějaké zkušenosti. V minulosti se dopouštěli krádeží.

"Jeden z nich se v autech velmi dobře vyzná. Další z obviněných je zase dobrým řidičem. Toho chtěli využít v případě, že by byli pronásledováni policisty," uvedla.

Auta po změně prodávali za tisíce, maximálně desetitisíce korun. Peníze si rozdělili a utratili.

 

Právě se děje

Další zprávy