Auto srazilo šestiletého chlapce, je těžce zraněn

ČTK ČTK
16. 7. 2012 8:44
Podle policie se vytrhlo matce a vběhlo do vozovky. Údajně za motýlem
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Ostrava - Šestiletého chlapce v neděli odpoledne v Ostravě srazilo auto. Dítě utrpělo těžká zranění.

Podle policie se vytrhlo matce a vběhlo do vozovky. Údajně za motýlem.

V posledních dnech je to už třetí nehoda za účasti dítěte. Ta první ze čtvrtka minulého týdne v Karviné skončila tragicky.

Poslední nehoda se stala v Ostravě-Svinově okolo 16:10. "Chlapec zřejmě vběhl bezprostředně před vozidlo řízené osmatřicetiletým mužem. Při střetu utrpěl těžká poranění a byl transportován záchranáři do nemocnice," popsala mluvčí nehodu.

Od konce minulého týdne je to už třetí podobná nehoda. Tragicky skončila srážka osmileté holčičky, která také vběhla do silnice, s vozidlem v Karviné. Dívka utrpěla vážná poranění hlavy, trupu a břicha. Později jim v nemocnici podlehla.

V pátek pak osobní auto srazilo v Ostravě čtrnáctiletého chlapce, který jel na koloběžce. Po střetu spadl na zem a auto nad ním přejelo. Školák utrpěl těžká poranění, ze kterých se bude léčit víc jak šest týdnů.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Hamáček navrhuje stejně jako Babiš zrušit superhrubou mzdu

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček předložil ve Sněmovně návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140 000 korun měsíčně. Návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, kterým se má toto úterý zabývat Sněmovna. Stejný návrh předložil už v pondělí premiér a předseda ANO Andrej Babiš, který ale navrhuje sazby 15 a 23 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok, který v říjnu schválila vláda, s dopady zrušení superhrubé mzdy nepočítá.

Národní rozpočtová rada dnes Babišův návrh odmítla a nedoporučuje, aby ho Sněmovna přijala. Návrh podle ní porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy