Auto srazilo dvě děti na kolech, pětiletý chlapec zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 7. 2014 21:32
Podle policie jel řidič automobilu po hlavní silnici a děti na ni vjely z vedlejší.
Sražený cyklista. Ilustrační foto.
Sražený cyklista. Ilustrační foto. | Foto: HZSHK

Krnov (Bruntálsko) - Osobní automobil v úterý v Krnově srazil dvě děti na kolech.

Pětiletý chlapec na místě zemřel, šestiletého transportoval vrtulník do nemocnice.

Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Welnová. Podle ní jel řidič automobilu po hlavní silnici a děti na ni vjely z vedlejší.

Řidič dětem pomáhal

Welnová řekla, že zraněným dětem začal okamžitě pomáhat řidič auta i svědci. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Bohdan Jančata uvedl, že mladší z chlapců utrpěl velmi vážná, mnohačetná poranění a i přes veškerou snahu všech záchranářů zraněním na místě podlehl.

"Druhého z chlapců záchranáři na místě ošetřili a zajistili. Následně byl ve stabilizovaném stavu s podezřením na komoci (otřes) mozku transportován vrtulníkem do Fakultní nemocnice Ostrava," sdělil Jančata. Uvedl, že podle svědků jel automobil vysokou rychlostí.

Neštěstí se stalo těsně před 17:00. Policejní mluvčí řekla, že dechová zkouška na alkohol byla u řidiče auta negativní. Na místě zasahuje i policejní krizový tým, jehož členové poskytují psychologickou pomoc.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy