reklama
 
 

Agresivní řidič dostal v Ostravě podmínku za vybrždění

6. 3. 2015 13:47
Silniční pirát po vybrždění jinému řidiči ještě nadával a napadl ho pěstí.

Ostrava - Podmíněný trest udělil za vybrždění jiného řidiče Okresní soud v Ostravě devětadvacetiletému muži z Orlové. Řidiče podle rozhodnutí soudu odsouzený donutil zastavit a pak na něj ještě zaútočil pěstí. Napadený utrpěl středně těžká poranění, řekl mluvčí soudu Lukáš Delong.

"Soud muži za ublížení na zdraví udělil podmíněný trest v délce deseti měsíců. Zkušební dobu stanovil na dva roky," uvedl Delong.

Soud rozhodl v těchto dnech trestním příkazem v neveřejném jednání. Rozhodnutí ještě není pravomocné. Dosud nebylo odsouzenému ani doručeno. Pokud jej muž nepřijme, bude nařízeno klasické hlavní líčení.

Vše se odehrálo loni koncem října v Ostravě-Porubě. Odsouzenému, který byl v roce 2007 soudem potrestán za výtržnictví, se nelíbil způsob jízdy dalšího vozu. Proto jej předjel, zařadil se před auto a prudce zabrzdil. "Pak ze svého vozu vystoupil a na druhého řidiče začal nadávat," popsal Delong situaci.

Dodal, že jeho agresivita stoupala. Nakonec dveře auta otevřel a šoféra udeřil pěstí. "Muž utrpěl středě těžká poranění. Jednalo se o podvrtnutí krční páteře," řekl mluvčí.

Vybrždění není ničím neobvyklým

Vybrždění jiného vozu se v poslední době na silnicích v Česku objevuje často. Šestiletý trest například dostal za ohrožení posádky osobního auta na dálnici D1 riskantním stylem jízdy Christo Dimitrov Klisurov.

Muž podle rozsudku vůz během jízdy takzvaně vybrzdil. Řidička vozu poté musela prudce zabrzdit a s autem smykem narazila do svodidel. Při nehodě se jeden člověk lehce zranil. Jde o jeden z nejpřísnějších trestů za riskantní jízdu, které soudy v posledních letech uložily.

Za riskantní jízdu soudy trestaly řidiče i v minulosti, dostali však nižší tresty. Před dvěma lety brněnský krajský soud poslal na tři roky do vězení muže, který prudkým brzděním donutil v Brně zastavit autobus MHD, jedna z pasažérek se zranila.

Pětiletý trest vězení justice vyměřila Luboši Lacinovi, jenž vytlačil pomalejší auto z dálnice D1. Další agresivní řidič Aleš Trpišovský dostal za vybržďování pomalejších šoférů na téže dálnici dvouletý trest s podmíněným odkladem na čtyři roky a sedmiletý zákaz řízení. Podmínky jej zbavila amnestie, zákaz zůstal v platnosti.

autor: ČTK | 6. 3. 2015 13:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama
  reklama