Mladík se řítil Rovenskem stovkou a boural. Při kontrole nadýchal přes tři promile

ČTK ČTK
31. 7. 2016 12:27
Dvacetiletý řidič projel stovkou přímo kolem policejní hlídky. Než ho muži zákona stihli zastavit, naboural do vozu před sebou. Policisté mu pak naměřili přes tři promile alkoholu a na místě mu odebrali řidičský průkaz. Na Přerovsku právě probíhá rozsáhlí policejní akce, která kontroluje právě dodržování dopravních předpisů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Bíba\Economia

Šumperk - Stokilometrovou rychlostí projel obcí Rovensko před očima policejní hlídky dvacetiletý řidič. V krvi měl přes tři promile. Než dojel do stanoviště další hlídky, která jej měla zastavit, narazil do auta jedoucího před ním. Mladíkovi hrozí až tři roky vězení.

Událost se odehrála v pátek na Šumpersku, kam se v těchto dnech přesunula z Přerovska policejní flotila z celého Olomouckého kraje. Po Přerovsku jde o druhý region, na který se zaměřili policisté s cílem snížit počet nehod na silnicích kraje, uvedla krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Počínání dvacetiletého řidiče byl jedním ze závažnějších případů při kontrolách policistů na Šumpersku. Při stokilometrové jízdě muž narazil za obcí zezadu do jedoucího osobního auta. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. "Orientační dechová zkouška u mladého řidiče měla pozitivní výsledek, a to 3,06 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami byla naměřeny hodnoty 3,23 a 3,14 promile. Policisté mladíkovi zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu," uvedla policejní mluvčí.

Do policejní akce na Šumpersku bylo nasazeno pět desítek policistů ze všech dopravních inspektorátů. Zkontrolováno bylo 602 vozidel a zjištěno 108 přestupků. Z toho v 46 případech šlo o překročení rychlosti, ve 28 případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu, ve 12 případech nebyli lidé ve vozech za jízdy připoutáni. Dva řidiči byly pod vlivem alkoholu.

Nejvíc nehod za posledních pět let

První akce tohoto druhu, která se zaměřuje o prázdninách na jednotlivé okresy kraje, se uskutečnila na Přerovsku. Důvodem byl vysoký počet obětí na silnicích tohoto okresu. Na silnicích v Olomouckém kraji zemřelo letos o prázdninách už devět lidí, je to o šest více ve srovnání s loňským rokem.

Tragické nehody o prázdninách tak překazily dosud příznivou bilanci mrtvých na silnicích za první pololetí. Do konce června zemřelo 15 lidí, což bylo o sedm méně než za stejné období loňského roku.

Loni na silnicích v Olomouckém kraji zemřelo podle policejních statistik 51 lidí. Počet loňských obětí dopravních nehod byl nejvyšší za posledních pět let, oproti předchozímu roku to bylo o 23 lidí více.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický minulý týden serveru Seznam Zprávy řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt milion dávek očkovací látky proti covidu-19 Sputnik V. Nemohl však potvrdit plán výměny Sputniku V za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku, o kterém se podle serveru Seznam Zprávy hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Hamáček tuto výměnu odmítá a plánuje se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy