Mezi Poříčany a Pečkami usmrtil vlak člověka, provoz už byl částečně obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 1. 2016 18:54
Poříčany - Provoz na železniční trati mezi Prahou a Kolínem přerušila odpoledne srážka vlaku s člověkem. Trať mezi Poříčany a Pečkami byla zhruba hodinu a půl neprůjezdná, vlak tam srazil odpoledne chodce. Muž srážku nepřežil, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Nehoda se stala po 15:00. "Expres mířící ze Žiliny do Prahy se střetl s člověkem v prostoru nepřístupném veřejnosti. Ten člověk zemřel," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Okolnosti nehody vyšetřovatelé zjišťují. Mezi Poříčany a Pečkami převážely cestující autobusy, některé vlaky byly odkláněny přes Sadskou. Provoz byl částečně obnoven před 17:00, kdy začaly vlaky jezdit kolem místa nehody sníženou rychlostí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boje o Náhorní Karabach pokračují pátým dnem

Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami u Náhorního Karabachu pokračují pátým dnem. Baku podle ruských agentur tvrdí, že arménské jednotky utrpěly silné ztráty, Jerevan hovoří o "stabilně napjaté" situaci na frontě a pokračující střelbě během uplynulé noci.

"V noci v oblasti konfliktu zůstalo relativně stabilní napětí. V různých částech (fronty) pokračovaly přestřelky z ručních zbraní a děl," uvedla mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stepanjanová podle agentury TASS. Nepřítel ve snaze zlepšit své postavení se snažil o přeskupení a přesuny sil, které obránci odhalovali a zneškodňovali, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy