Dcera ubila matku sekyrou. Nechtěla poslouchat výčitky, že dlouhodobě nepracuje

ČTK ČTK
31. 7. 2019 11:29
Pardubická policie obvinila šestadvacetiletou ženu z vraždy matky. Podle policie ji ubila sekyrou v rodinném domě v Třebovicích na Orlickoústecku. Žena se několik dní skrývala na Pardubicku a Šumpersku, po zadržení se podle policistů k činu doznala. Soud ve středu rozhodne o její vazbě. Ženě hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

"Chceme uklidnit lidi z vesnice a okolí, že pachatel je zadržen, že je nemůže ohrožovat," řekl vedoucí odboru obecné kriminality Milan Šimek.

Vražda se odehrála v pondělí 22. července. Obviněná policii řekla, že jí osmašedesátiletá matka vyčítala, že dlouhodobě nepracuje. Začaly se hádat. Dcera odešla do dřevníku pro sekyru, kterou pak matku jedenáctkrát udeřila do hlavy a dvakrát ji sekla do rukou, když se žena snažila bránit, uvedl vyšetřovatel František Vychytil.

Podle výpovědi obviněné ženy matka spadla na zem a ještě žila. Dcera šla proto znovu do dřevníku pro provaz, který matce omotala kolem krku a škrtila ji. Dcera pak vyšla ven z domu, aby se podle své výpovědi uklidnila, a její matka mezitím v domě zemřela, řekl Vychytil.

"Aby se nemusela dívat na tělo zemřelé, zakryla ji lůžkovinami. Omyla se, vyprala své oblečení a částečně uklidila a poté s matkou v domě přebývala až do soboty 27. července," řekl vyšetřovatel.

Obviněná se bála ohlášeného nedělního příjezdu příbuzných, a proto utekla. Vzala matce kreditní kartu a z ní platila pobyty v hotelích na Pardubicku a Šumpersku. V neděli příbuzní, kteří do Třebovic přijeli, oznámili neštěstí. Policie podezřelou ženu zadržela nedaleko jejího bydliště v pondělí 29. července večer, řekl Vychytil.

"Nabízelo se víc verzí. Zpočátku jsme nevěděli, jestli se i dcera nestala obětí trestného činu. Doznala se prakticky ihned. Určitou lítost u výslechu projevila. Ale bylo znát i uvolnění, že došlo k jejímu zadržení," řekl Šimek.

Policisté šestadvacetiletou ženu obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za což jí hrozí 12 až 20 let vězení. Protože jde o brutální čin, může jí soud uložit až trest výjimečný. Soud v Ústí nad Orlicí ve středu odpoledne rozhodne o vzetí do vazby, dodal Šimek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy