Zloděj se vydával za policistu, přišel si na 15 tisíc

Kateřina Šmídová
30. 8. 2011 13:39
Aby se dostal do bytů, majitelům tvrdil, že vyšetřuje loupežnou vraždu

Jablonec nad Nisou - V Rybářské ulici v Jablonci nad Nisou se v sobotu ráno pohyboval falešný policista.

Pod záminkou vyšetřování loupežné vraždy pronikl do dvou bytů vícegenerační vily, z jednoho ukradl peníze a platební karty v ceně 15 tisíc korun.

V prvním bytě se podvodník majitelů vyptával, kde mají peníze, šperky a další cenné věci. Obyvatelům však bylo jeho chování podezřelé a požádali ho o předložení nějakého průkazu.

"Na to muž reagoval tím, že průkaz má v nedaleko odstaveném vozidle. Z bytu tak odešel a již se nevrátil," uvedla policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Policista musí mít průkaz

Při návštěvě druhého bytu byl úspěšnější. Majitel falešnému policistovi sdělil, kam peníze ukládá.

"Poté ho pachatel vylákal na zahradu a pod záminkou, že se vrací pro fotoaparát a vše si nafotí, vstoupil opětovně do jeho bytu a odcizil mu peníze a platební karty," doplnila mluvčí.

Muž ve věku asi třiceti let měří 180 centimetrů. Má oválný hubený obličej, krátké světlé vlasy s náběhem na pleš a velké kouty. Je kuřák. Na sobě měl špinavé montérkové červené kalhoty, strakatou bundu a sportovní boty.

Za krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření platebního prostředku mu hrozí až dva roky vězení.

Policie dále upozorňuje občany, aby do svých bytů nevpouštěli neznámé lidi. Policista je povinen se prokázat služebním stejnokrojem, průkazem nebo odznakem, na kterém musí být zřetelně vidět identifikační číslo.

Případné podezření na podvodníka je nutné vždy oznámit na linku 158.
 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy