Ženu v Kamenickém Šenově zabilo vlastní auto, přimáčklo ji na strom

ČTK ČTK
18. 5. 2019 22:20
Dvaatřicetiletou ženu v Kamenickém Šenově na Českolipsku smrtelně zranilo vlastní auto. Zaparkovala se svým fordem a na chvíli se od něj vzdálila, na zadním sedadle nechala dítě. Když si všimla, že se auto samovolně rozjíždí dozadu, snažila se dostat dítě z vozu a současně auto zezadu zastavit. "Síly na to ale neměla. Vlastní auto ji přimáčklo na strom a ona utrpěla tak vážná zranění, že na místě zemřela," popsala tragédii krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Dítě je podle ní v pořádku. Na místo vyjížděla posádka z nedaleké České Kamenice, oživovací pokusy skončily nezdarem. Lékař musel konstatovat smrt, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 3 minutami

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy