Vlak se střetl s autem a tlačil ho osmdesát metrů, po nehodě jsou dva zranění

ČTK ČTK
4. 7. 2016 22:38
Střet vlaku s osobním autem na přejezdu v blízkosti vlakové zastávky Karlovice-Sedmihorky zastavil v pondělí vpodvečer na více než na dvě hodiny provoz na železniční trati mezi Rovenskem pod Troskami a Turnovem. Řidička i spolujezdec byli se zraněními transportováni do nemocnice, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Nehoda se stala po 18:00. "Než vlak úplně zastavil, tlačil před sebou osobní automobil zhruba 80 metrů. Původně měli hasiči informaci, že jsou uvnitř auta zaklíněné dvě osoby, v době jejich příjezdu již byla řidička i spolujezdec venku," uvedla mluvčí hasičů Libereckého kraje Zdenka Štrauchová. Podle ní hasiči pomohli s transportem zraněných do vrtulníku a sanitního vozu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Drážní inspekce
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy