V Desné řádí falešná úřednice, chtěla podvést seniora

Domácí Domácí
14. 10. 2011 12:26
Její chování mu přišlo podezřelé, okamžitě proto případ nahlásil na sociálním odboru

Tanvaldsko - Na Tanvaldsku se objevil případ falešné sociální pracovnice. Staršímu muži, kterému údajná úřednice přišla nabídnout účast na setkání seniorů, se její chování zdálo podezřelé a ihned ji nahlásil.

Podle Vladimíry Tomšové, vedoucí sociálního odboru tanvaldské radnice, by si starší lidé měli dát na podobné případy pozor a ihned je hlásit. Podle jejích informací jde totiž ve skutečnosti o akci proti seniorům.

O incidentu informoval Deník. Senior falešnou sociální pracovnici pustil do bytu s tím, že mu nabízela účast na setkání seniorů v Tanvaldu. "Pána ale napadlo, proč ho zvou do Tanvaldu, sám je totiž členem Klubu důchodců v Desné," popsala Tomšová.

Výmluva a pak útěk

Podezřelá žena se poté vymluvila na důležitý telefonát a z bytu utekla.

Případem se nyní zabývá policie. Podle ní však nedošlo ke spáchání trestného činu.

Falešná sociální pracovnice se seniorovi představila jménem začínajícím na F, možná Falbínová nebo Faltýnová. Byla tmavší pleti a silnější postavy.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy