V Desné na Jablonecku se střetl autobus s kamionem, pět lidí je zraněných

ČTK ČTK
25. 7. 2018 15:24
Silnice I. třídy byla podle dopravního webu před 13:30 uzavřena, omezení zřejmě potrvá až do večera.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HSZ Jihomoravského kraje

Desná (Jablonecko) - Pět lidí utrpělo zranění při středečním střetu autobusu s nákladním vozem na silnici 10 v Desné na Jablonecku. Dva dospělí jsou zraněni středně těžce a tři děti lehce. Informovali o tom mluvčí policie a záchranné služby.

Silnice I. třídy byla podle dopravního webu před 13:30 uzavřena, omezení zřejmě potrvá až do večera.

"Řidič s nákladním vozidlem jel ve směru od Kořenova do Tanvaldu a z dosud nezjištěných příčin narazil do protijedoucího autobusu, ve kterém v té době cestovalo deset osob," uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Zranění při nehodě podle ní utrpěli řidič nákladního vozidla a čtyři cestující z autobusu, z toho tři děti. Zranění dětí by ale měla být lehká. Záchranná služba je převezla k dalšímu ošetření do jablonecké nemocnice.

Dva dospělí mají středně těžké poranění. "Přepravili jsme je na traumacentrum liberecké nemocnice," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Letecky byl transportován řidič nákladního vozu, zraněnou cestující do Liberce dopravila pozemní posádka.

Okolnosti nehody policie prošetřuje. "Alkohol byl obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami," dodala Sochorová.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy