TOP 09 v Libereckém kraji povede exministr Drábek

ČTK ČTK
5. 2. 2013 12:13
TOP 09 není v poslední době v kraji úspěšná, v krajských volbách zcela propadla
Bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek je novým předsedou TOP 09 v Libereckém kraji.
Bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek je novým předsedou TOP 09 v Libereckém kraji. | Foto: Reuters

Liberec - Bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek je novým předsedou TOP 09 v Libereckém kraji.

V čele krajské organizace vystřídal Jana Drahozala. Ten ve vedení zůstal jako místopředseda. Dalšími jsou Miroslav Janoušek a Ondřej Kyselo.

Nové vedení krajské organizace zvolil sněm, který se v pondělí sešel v Turnově, sdělil nový krajský šéf Drábek.

TOP 09 není v poslední době v Libereckém kraji právě úspěšná, v loňských krajských volbách zcela propadla, když jí hlas dalo jen 3,52 procenta voličů.

Strana šla do voleb samostatně, Starostové pro Liberecký kraj, kteří v jiných krajích šli do voleb společně s TOP 09, postavili v Libereckém kraji samostatnou kandidátku a zvítězili. Volilo je 22,21 procenta voličů.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy