Starostové jdou v Libereckém kraji do voleb samostatně

ČTK ČTK
2. 4. 2012 19:19
Jejich krajskou kandidátku povede znovu starosta Hrádku Martin Půta
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Liberec - Starostové pro Liberecký kraj (SLK) půjdou do voleb samostatně, jejich krajskou kandidátku povede znovu starosta Hrádku Martin Půta.

V kraji se původně jednalo o společné kandidátce starostů a TOP 09, krajský sněm SLK však nakonec rozhodl pro samostatnou kandidaturu, s TOP 09 však budou starostové spolupracovat před volbami i po nich. Informoval o tom lídr kandidátky a předseda SLK Martin Půta.

"Naším cílem ve volbách je zastavit další zadlužování kraje a prosadit rozumné a transparentní nakládání s veřejnými prostředky. Krajské volby rozhodnou o opravách silnic, škol a nemocnic a celkovém rozvoji kraje v dalším období čtyř let. Proto jsou pro obyvatele našich obcí důležité," řekl Půta.

Do poloviny dubna chce představit první polovinu kandidátky pro podzimní krajské volby.

Starostové jdou do krajských voleb v Libereckém kraji už podruhé. Před čtyřmi lety skončili čtvrtí, když jim hlas dalo 13,78 procenta voličů.

Strana získala v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu sedm mandátů, a dokonce jednala s vítěznou ČSSD a Stranou pro otevřenou společnost (SOS) o koalici. Dohoda nevznikla a starostové skončili v opozici stejně jako ODS.

V posledních krajských volbách vyhrála v Libereckém kraji ČSSD, která díky tomu získala třetinu z 45 křesel v krajském zastupitelstvu. Až za ní skončila dříve vítězná ODS s 12 mandáty. Třetí byli komunisté se ziskem osmi křesel v zastupitelstvu. Sedm míst měli starostové a tři SOS.

Kraj vede menšinová koalice ČSSD a SOS za podpory komunistů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu prudce stoupla, je nejvýše za deset let

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to to v pátek oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Inflace tím poprvé výrazně překročila cíl Evropské centrální banky (ECB). Ta má v úmyslu růst cen v zájmu oživení ekonomiky udržovat na dvou procentech ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy